Your Subtitle text

                     

COED 2ND DIV.2019

CONGRATULATIONS LOS ZURDOS CHAMPIONS!!


   
TEAMS

1.SQUAD GOALS
 2.ADIDAS FC.
 3.UNITED (DIANA)
4.LEON FC.
 5.SPLEX UNITED
6. LOS ZURDOS
 7.ALCOHOLICS FC.
 8.COED ELITE
 9.A&B FC.

  Schedules / Horarios
THURSDAY
W
1
 W 
  
3
 W4  
 W 
5
 W 6
W 7
8
 W9
QUART.F
 
 BIG FIELD AUG.29 SEP.5 SEP.12 SEP.19 SEP.26 OCT.3 OCT.10 OCT.17 OCT.24 NOV.7 NOV.14
7:30 PM
9V2        3V9    4V7     T.B.D    
8:15 PM 
4V2  7V4      5V7

 3rd vs 6th  
9:00 PM 
3V4
2V3 2V6  2V8 3V5 6V4  2nd vs 7th  
9:45 PM   8V7 7V9 4V9 5V4 2V7 2V5 1st vs 8th  
10:30 PM     3V6     7V3 4V8 5V6   3V8 4th vs 5th    
 FRIDAY
  1
 W 2
 W 3
 4
 W 5
 W 6
 W 7
 W 8
W 9 SEMIS FINALS
 BIG FIELD AUG.30 SEP.6 SEP.13 SEP.19 SEP.27 OCT.4 OCT.11 OCT.18 OCT.25 NOV.8 NOV.15 
 7:30 PM
 7V1  
  
       
 8:15 PM 5,6,8   1V9   1V6 2nd vs 4th     
9:00 PM 
BYE 1V5 1V6  5BYE 7,8BYE
 
 9:45 PM   
8V5
1V8 6V9 8V9    
 10:30 PM     
8V6 9V5 1V3 1V2 1st vs 4th champions

                              Standings / Estadisticas

 TEAMS

GP 

GF

GA

DIF

PTS

 quarts semis   finals
 1.SQUAD GOALS 8 6 0 2 106 70 36 18 2nd    
 2.ADIDAS FC. 8 2 1 5 81 104 -23 7 7th  2nd  2nd
 3.UNITED (DIANA) 8 5 1 2 60 45 15 16 4th  4th  1st
 4.LEON FC. 8 5 1 2 75 38 37 16 3rd  3rd  
 5.SPLEX UNITED 8 2 1 5 59 103 -44 7 8th    
 6.LOS ZURDOS 8 2 2 4 63 58 5 8 6th    
 7.ALCOHOLICS FC. 8 6 0 2 119 70 49 18 1st  1st  
 8.COED ELITE 8 2 1 5 65 110 -45 7 out    
 9.A&B FC. 8 3 1 4 75 66 9 10 5th    



          CONGRATULATIONS S.UNITED COED 3RD                                       CHAMPIONS 
                  

                                   TEAMS
1.LONGHORNS FC. 7.W.BUSINESS 
2.P.S.G. 8.SPLEX U.
3.DYNASTY 9.BAYERN M.
4. JM.FC. 10.T.DENISSE
5.TORNADOES 11. (OUT)
6.BELLA FUENTES  
   
                                                   Schedules / Horarios
BIG FIELD  W1   W2 
  W3
  W4
 W5
  W6   W7 W8
     W9 


 
THURSDAY
AUG.29 SEP.5 SEP.12 SEP.19 SEP.26 OCT.3 OCT.10 OCT.17 OCT.24 OCT.31 NOV.7  NOV.14 
 7:30 PM

1V3 6V3 1V7


     
8:15 PM 
1V6
6V4 3V1 1V2 1V8
   
9:00 PM
6V7
6V8


   
9:45 PM
3V5 8,9BYE
4V3

   
 10:30 PM
7V8 4V1 1V6


   
BIG FIELD
  W
1
  W2
  W3
  W4
  W5
  W6
  W7
 W8
W9 QUART. SEMIS FINALS 
FRIDAYS  AUG.30 SEP.6 SEP.13 SEP.20 SEP.27 OCT.4 OCT.11 OCT.18 OCT.25 NOV.1 NOV.8 NOV.15 
7:30 PM 1,4,5,7
 10V11  7V5 3V10 7V3 2V7 8V5 2,3,6 2nd vs 7th  
 8:15 PM 10 OUT  9V7
 10V9 2V5 2V9 9V5 6V9 BYE scrimmage
9:00 PM 6V11 2V11 5V4 8V9 4V10 7V10  4V9 3rd vs 6th 2nd vs 3rd  
 9:45 PM 3V9 
2V10
5V10 8V10 4th  vs 5th champions
10:30PM 2V8 2V4 8 BYE 4V8 5V7 1st vs 8th 1st vs 4th  

 Standings/Estadisticas

 TEAMS

GP 

GF

GA

DIF

PTS

 quarts semis   finals
1.LONGHORNS FC. 8 5 0 3 128 73 55 15 4th 4th  
2.P.S.G. 8 6 0 2 67 57 10 18 3rd
 
3.DYNASTY 8 0 1 7 51 113 -62 1
 
4.JM. FC. 8 6 1 1 117 85 32 19 1st 1st  1st
5.TORNADOES 8 3 1 4 56 83 -27 10 7th  
6.BELLA FUENTES 8 6 0 2 88 56 32 18 2nd 2nd  2nd
7.WHYSKEY BUSINESS 8 4 1 3 72 64 8 13 5th  
8. SPLEX UNITED 8 2 0 6 66 67 -1 6
 
9.BAYERN MUNICH
8 3 2 3 84 85 -1 11 6th  3rd  
10.TEAM DENNISE 8 3 0 5 64 63 1 9 8th     
11.(OUT)  3 11 -11 3